Dovolenka na lodi

4-dňová plavba – Viedeň-Kalocsa/Budapešť-Viedeň (2022)

Trvanie plavby:
4 dni

Termíny: 19.4.-22.4., 25.4.-28.4., 18.10.-21.10., 24.10.-27.10.

Užiť si pár dní na vlnách rieky, zažiť atmosféru plavby loďou pri ktorej odmeníte všetky zmysly. Cieľom tejto cesty je Kalocsa, hlavné mesto Pusty. Dozviete sa nielen 1000-ročnú históriu arcibiskupského paláca, ale uvidíte aj Katedrálu sv. Márie. Krásu maďarskej metropoly môžete obdivovať v Budapešti.

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel.

Program plavby

1. deň: Viedeň

Nalodenie od 16.00 hod v prístave Nussdorf vo Viedni. Privítací snack a ubytovanie. Plavba cez Národný park Dunajské luhy. Z paluby lode uvidíte nádhernú panorámu rakúskeho i slovenského hlavného mesta. Program v lodnom divadle.

2. deň: Kalocsa

Príchod do najstaršieho maďarského mesta o 14.30 hod. Autobusový transfer k Arcibiskupskému palácu s prehliadkou, voľno. Večer v lodnom divadle.

3. deň: Budapešť

Fakultatívna prehliadka mesta /3 hod/40 Eur/os./ so zástavkou v hradnej štvrti, voľno. Obed na palube a vyplávanie.

4. deň: Viedeň

Príchod do Viedne – do 10.30 hod vylodenie.

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 269 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 349 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 489 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 539 € / osobu

 

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu +25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 75%; od 12 rokov … 50%

Služby v cene

 • 3 x plná penzia vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kajute, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
 • 3 večery v lodnom divadle
 • prehliadka v Arcibiskupskom paláci v Kalocsa vrátane autobusu
 • 1 x čiastočná telová alebo 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu na hlavnej palube

Dopravu do Viedne a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. Možnosť zakúpenia nápojového balíčka na celý pobyt, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 12.00 do 24.00 hod.

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka: (napr. počet osôb)

  Opíšte kód (povinné): captcha

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4