Dovolenka na lodi

8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť (2022)

Trvanie plavby:
8 dní

Termíny: mimosezóna: 29.4.-6.5., hlavná sezóna: 6.5.-13.5., 13.5.-20.5., 23.9.-30.9., 30.9.-7.10.

Najobľúbenejšia časť všetkých riečnych plavieb je takmer 600 km úsek z Passau do Budapešti. Romantické zákutia, príroda s viničmi a nekonečné diaľky maďarskej nížiny sú pretkané kostolmi, hradmi a zámkami. Zážitkom sú aj tri hlavné európske mestá Viedeň, Bratislava a Budapešť. Najkrajšie časti si môžete prejsť aj na bicykli a spojiť tým šport a kultúru.

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel alebo si ho prenajať na lodi.

Program plavby

1. deň: Passau

Nalodenie v Passau od 16:00 | Transfer medzi súkromným parkoviskom / hlavnou stanicou – loďou | Občerstvenie na privítanie | Uvítacia večera s predstavením posádky | Vyplávanie o 19.00 hod

2. deň: Melk-Krems

Doobeda prehliadka Melku a kláštora. Ďalej cez údolie Wachau do UNESCO-mesta Krems. Odporúčame pozrieť novú galériu a múzeum rakúskeho umenia. Večer v lodnom divadle.

3. deň: Bratislava

Pešia prehliadka Bratislavy so sprievodcom (1 hodina) | Voliteľné: vstup do Primaciálneho paláca. Ďalej plavba cez Gabčíkovo do Maďarska.

4. deň: Budapešť

Autobusová prehliadka Budapešti (3 hod), voľno, transfer loď – centrum. Po večeri a programe v lodnom divadle impozantné vyplávanie z maďarskej metropoly.

5. deň: Ostrihom/Štúrovo – Komárno

Voliteľné: prehliadka katedrály v Ostrihome – ďalej plavba do Komárna a individuálna prehliadka rodiska Franza Lehára. Program v lodnom divadle.

6. deň: Viedeň

Voliteľné: autobusová prehliadka hlavného mesto Rakúska. Večera a ochutnávka vín v lodnom divadle.

7. deň: Grein-Linz

Koncert klasických hitov na miestnom zámku. Z Greinu plavba do Linzu, hlavného európskeho mesta kultúry 2009. Pešia prehliadka a organový koncert v kostole.

8. deň: Passau

O 8.00 hod príchod do Passau | Vylodenie do 10.00 hod | Transfer na hlavnú stanicu Passau alebo na parkovisko.

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 739 € (v hlavnej sezóne 829 €)
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 839 € (v hlavnej sezóne 929 €)
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 269 € (v hlavnej sezóne 1 489 €)
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 329 € (v hlavnej sezóne 1 589 €)

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu + 25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 75%; od 12 rokov … 50%

Služby v cene

 • Plavba Passau-Budapešť-Passau so 7 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kabíne, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
 • denne americké raňajky, 3-chodový obed alebo obedový balíček na túru, popoludní káva, čaj a koláče, 4-chodová večera, polnočný snack v Panoramabare
 • 5 večerov v lodnom divadle
 • Požičovňa bicyklov (7-stupňový pedál alebo 24-stupňová voľnobežka)
 • 1 x čiastočné telo alebo 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu
 • Palubný sprievodca a denné osobné informácie o trase
 • výlety (prehliadka katedrály v Ostrihome, prehliadka Budapešti, shuttle loď-centrum Budapešti, pešia prehliadka Bratislavy, pešia prehliadka a koncert na organe v Linzi)

Dodatočné poplatky

 • E-BIKE s dojazdom 80 km +88 €
 • Nápojový balík (Nealkoholické nápoje, káva / čaj, sekt Moselle, kvalitné biele alebo červené vína a pivo sú v cene denne od 12:00 do 24:00.) +169 €
 • dokúpenie balíka výletov +72 €

Prehliadka Viedne, vstup Primaciálny palác, prehliadka Kláštora Melk (1,5 km peši, na mieste sa dá dokúpiť vláčik), vstup do Krajinskej galérie v Kremsi, koncert klasických hitov v Rytierskej sále na zámku Greinburg

** výlety a vstupy sa dajú dokúpiť aj na palube, ak sú ešte voľné miesta

Dopravu do a Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. Možnosť zakúpenia nápojového balíčka na celý pobyt, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 12.00 do 24.00 hod.

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka:

  Opíšte kód (povinné): captcha

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4