Dovolenka na lodi

8-dňová pohodová cykloplavba Passau – Budapešť a späť (2022)

Trvanie plavby:
8 dní

Termíny: mimosezóna: 29.4.-6.5., hlavná sezóna: 6.5.-13.5., 13.5.-20.5., 23.9.-30.9., 30.9.-7.10.

Najobľúbenejšia časť všetkých riečnych plavieb je takmer 600 km úsek z Passau do Budapešti. Romantické zákutia, príroda s viničmi a nekonečné diaľky maďarskej nížiny sú pretkané kostolmi, hradmi a zámkami. Zážitkom sú aj tri hlavné európske mestá Viedeň, Bratislava a Budapešť. Najkrajšie časti si môžete prejsť aj na bicykli a spojiť tým šport a kultúru.

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel alebo si ho prenajať na lodi.

Program plavby

1. deň: Passau

Nalodenie v Passau od 16:00 | Transfer medzi súkromným parkoviskom / hlavnou stanicou – loďou | Občerstvenie na privítanie | Uvítacia večera s predstavením posádky | Vyplávanie o 19.00 hod

2. deň: Melk-Krems (39 km)

Individuálna cyklotúra k známemu kostolu. Ďalej cez údolie Wachau popri Spitzi/Weißenkirchene až do Dürnsteinu a na záver do UNESCO-mesta Krems, kde na Vás po 39 km na bicykli bude čakať loď.

3. deň: Bratislava (33 km/ 48 km)

Pešia prehliadka Bratislavy so sprievodcom (1 hodina) | na dunajskej cyklotrase do Devína, ku národnej kultúrnej pamiatke Slovenska | cez Marchauen k zámku Schloss Hof (A) | rovnakou cestou späť alebo veľká okružná túra po dunajskej cyklotrase cez Hainburg späť do Bratislavy.

4. deň: Budapešť (22 km)

Prehliadka Budapešti / výlet na bicykli na Margitin ostrov alebo prehliadka mesta autobusom (3 hodiny), skvelé tipy na cykloturistiku po cyklotrasách bez automobilov cez centrum | Náš tip pre aktívnych ľudí: túra na bicykli do umeleckého mestečka Szentendre (57 km h & r).

5. deň: cyklotrasa Ostrihom/Štúrovo – Komárno (56 km)

Voliteľné: prehliadka katedrály v Ostrihome – potom po chodníkoch bez áut cez malé mestečká do barokovej Moče a do historického Komárna a späť do Ostrihomu.

6. deň: Viedeň (20 km)

Hlavné mesto Rakúska je rajom pre cyklistov. Priamo od lode začína cyklocesta bez áut a cez Ringstrasse sa dostanete až do centra.

7. deň: Grein-Linz (56 km)

Koncert klasických hitov pred začiatkom Vášho cyklovýletu. Z Greinu popri zámku Domach do Ennsu, najstaršieho mesta Rakúska a do Linzu.

8. deň: Passau

O 8.00 hod príchod do Passau | Vylodenie do 10.00 hod | Transfer na hlavnú stanicu Passau alebo na parkovisko.

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 729 € (v hlavnej sezóne 819 €)
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 829 € (v hlavnej sezóne 919 €)
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 259 € (v hlavnej sezóne 1 479 €)
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 319 € (v hlavnej sezóne 1 579 €)

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu + 25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 75%; od 12 rokov … 50%

Služby v cene

 • Cykloplavba Passau-Budapešť-Passau so 7 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kabíne, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
 • denne americké raňajky, 3-chodový obed alebo obedový balíček na túru, popoludní káva, čaj a koláče, 4-chodová večera, polnočný snack v Panoramabare
 • 5 večerov v lodnom divadle
 • Požičovňa bicyklov (7-stupňový pedál alebo 24-stupňová voľnobežka)
 • 1 x čiastočné telo alebo 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu
 • Palubný sprievodca a denné osobné informácie o trase
 • podrobný popis trasy a cyklistické mapy, ako aj údaje GPS o trase
 • 3 výlety (pešia prehliadka Bratislavy, klasický koncert v Greine, koncert na organe v Linzi)

Dodatočné poplatky

 • E-BIKE s dojazdom 80 km +88 €
 • Nápojový balík (Nealkoholické nápoje, káva / čaj, sekt Moselle, kvalitné biele alebo červené vína a pivo sú v cene denne od 12:00 do 24:00.) +169 €

Dopravu do a Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. Možnosť zakúpenia nápojového balíčka na celý pobyt, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 12.00 do 24.00 hod.

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka:

  Opíšte kód (povinné): captcha

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4