Dovolenka na lodi

14-dňová plavba Viedeň – delta Dunaja a späť (2022)

Trvanie plavby:
14 dní

Termíny:  24.6.-7.7.

Moderný nástupca preslávenej kabínkovej lode Družba sa pod rakúskou vlajkou plaví na trase z Viedne až do Delty Dunaja (14 dní) a späť. Postupne sa preplavíte cez nádherné dunajské mestá a zákutia: zažijete 13 nocí na vlnách, 11 zábavných večerov v divadle na lodi a preplavíte sa cez, 6 krajín a každý deň sa prebudíte v inom meste. Z dôvodu uzavretia plavieb po Dunaji pre kabínkové lode sa tieto plavby v rokoch 2020 a 2021 nemohli uskutočniť a tak prichádza veľká premiéra!

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel.

Program plavby

1. deň: Viedeň (AT)

Individuálny príchod do prístavu v Nussdorfe, nalodenie možné od 15 00 hod. Vyplávanie o 16 hod Uvítací večer v lodnom divadle.

2. deň: Budapešť (HU)

Ráno príchod do Budapešti, všetky pamiatky vidieť už z lode. Doobeda individuálna prehliadka a voliteľné: autobusová prehliadka mesta. Neskorší obed o 14. hod. Neskoro večer príchod do Moháča, hraničná kontrola (opustenie Schengenu)

3. deň: Nový Sad (SRB)

Príchod okolo obeda. Prehliadka druhého najväčšieho mesta Srbska. Čakajú na Vás nádherné námestia, rôzne paláce, pôsobivý kostol Panny Márie a pevnosť Petrovaradín s nádherným výhľadom. Počas večere vyplávanie z prístavu.

4. deň: Turnu Severin (RO)

Predpoludním plavba cez Železné vráta, 150 km dlhú, skalnatú úžinu, v ktorej je cca Dunaj hlboký 60 m a široký len 65 m(prierez cez Karpaty). Prehliadka Turnu Severin . Večer talkshow v lodnom divadle.

Voliteľné: Prehliadka Turnu Severin so sprievodcom Turnu Severin (103 000 obyv., opera, vodná veža, pešia zóna, staré mesto).

5. deň: Turnu Măgurele a Bukurešť (RO)

Príchod do Turnu Magurele a autobusový výlet do Bukurešti. Nalodenie večer v Giurgiu.

Voliteľná prehliadka: autobusový presun do Bukurešti (135 km), okružná jazda a prehliadka mesta. Okolo 17.30 odchod z Bukurešti do Giurgiu (62 km) a nalodenie.

6. deň: Tulcea (RO)

Príchod do hlavného mesta delty Dunaja, pešia prehliadka v historickom centre a návšteva jedného z najkrajších kostolov a vstup do ,,Danube Delta Aquarium‘‘. Večer s rumunským folklórom v lodnom divadle.

7. deň: Delta Dunaja – Sulina (RO)

Na obed presun k nultému riečnemu kilometru. Pešia prehliadka k historickému majáku / Čiernemu moru. Taxíkom alebo bicyklom (2,3 km) na pláž Čierneho mora. Vyplávanie o 22:30 hod.

Voliteľný program: Predpoludním možnosť preskúmať malebnú faunu a flóru delty Dunaja s malými loďami a s odborným výkladom (cca 3 hod.).

8. deň: BRĂILA (RO)

Individuálna prehliadka malého prístavného mesta. Večer program v lodnom divadle.

Voliteľný program: Pešia prehliadka do pamiatkovo chráneného historického centra s a ortodoxnými kostolmi Michaila a Gavrila.

9. deň: Russe (BUL)

Príjazd do obchodnej metropoly severného Bulharska s budovou opery, kostolmi Sv. Petra a Svätej Trojice a sériou ortodoxných chrámov. Popoludní plavba.

Voliteľné: Prehliadka mesta autobusom.

10. deň: Vidin (BUL)

Ráno priplávanie do starovekého bulharského mesta, tráckej Dunonie (3 storočie p.n.l.); obrázkovo situovanej na predhorí Karpát. Pešia prehliadka s návštevou stredovekej pevnosti Baba Vida, mauzóleí a katedrály Sveti Dimitar.

11. deň: Belehrad (SRB)

Ráno prejazd cez Železné vráta. Príchod do srbského hlavného mesta – Belehrad.

Voliteľné: prehliadka mesta, zahŕňajúca pevnosť Kalemegdan s veľkolepým výhľadom na ústie rieky Sáva. Užite si Belehrad a jeho rušnú pešiu zónu, rôzne katedrály a mešity.

12. deň: Baja – Kalocsa (HU)

Vstup do schengenského priestoru. Ďalej do Baja.

Voliteľné: Autobusový transfer z Baja do Kalocsy, hlavného mesta Puszty, ktorá je vzdialená 42 km. Navštívite dóm aj biskupský palác, Nalodenie v Kalocsi.

13. deň: Ostrihom (HU) / Štúrovo (SK)

Prehliadka katedrály s najväčším oltárnym obrazom na svete. Ostrihomská pamiatka je tretí najväčší dóm v Európe. Okolo obeda vyplávanie.

14. deň: Viedeň

Príchod počas raňajok a vylodenie v Nussdorfe do 9.30 hod.

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov / približne 9,5 m2) … 1 529 € na osobu
 • Hlavná paluba (1 posteľ + 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 1 821 € na osobu
 • Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 935 € na osobu
 • Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 3 055 € na osobu

 

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu + 25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; od 12 rokov … 25%

Služby v cene

Výletná plavba Viedeň – Sulina – Viedeň zahŕňa všetky prístavné poplatky a nasledovné služby:

 • 13x prenocovanie/plná penzia (denne: americké raňajky, trojchodový obed, posedenie pri káve/čaji s koláčikmi, štvorchodová večera, polnočný bufet) vo zvolenej kabíne
 • 11 zábavných programov v lodnom divadle (folklór „dunajských“ krajín, degustácia vína, filmový večer…)
 • 1 masáž (cca. 15 min) a 1 hydrojet-waterbed masáž (cca 15 min) na kabínu
  tradičné holenie fúzov na kabínu
 • Voliteľné programy za príplatok
 • Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Balík výletov (+ 239 € / osobu)

 • Prehliadka Budapešti (3 hodiny)
 • Pešia prehliadka mesta Turnu Severin
 • Transfer, prehliadka a individuálna návšteva Bukurešti
 • Výlet lodičkou do Delty Dunaja (3 hod)
 • Prehliadka Brăila (2 hod)
 • Prehliadka Russe – vrátane Národnej opery (4 hod)
 • Prehliadka Belehradu so opevnením Kalemegdan (3 hod)
 • Transfer do Kalocsa a prehliadka katedrály (1 hod)
 • Prehliadka baziliky v Ostrihome
 • Pešia prehliadka v Tulcea, Novi Sad a Vidin

** Programy / exkurzie je možné zakúpiť priamo na lodi aj individuálne v závislosti od dostupnosti, napríklad prehliadka mesta Budapešť za 45 € na osobu.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor- až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. 

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka:

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4