Dovolenka na lodi

7-dňová cykloplavba Viedeň–Belehrad-Viedeň (2023)

Trvanie plavby:
7 dní

Termíny: 21.-27.4., 27.4.-3.5., 8.7.-14.7., 14.7.-20.7.

Na našej MS Primadonna ponúkame ideálny mix pre vašu dovolenku: cvičenie a relax. Na rovine a mimo premávky zažijete pôvabnú krajinu od ohybu Dunaja pri Visegráde, cez Maďarsko až po Národný park Duna-Dráva. Po dni strávenom na bicykli vás priestranná vonkajšia terasa pozýva leňošiť.

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel alebo si ho prenajať na lodi.

Program plavby

1. deň: Viedeň/Bratislava

Príchod: do Viedne-Nussdorf | naloďovanie od 14.00 hod | Vyplávanie o 15.00 hod I Plavba popri Hainburgu a Devíne do Bratislavy. | Aktívna túra: Na bicykloch z Viedne cez Národný park Donau-Auen, Hainburg a Wolfstahl do Bratislavy k lodi /58 km, nahlásiť pri objednaní zájazdu/

2. deň: Budapešť (22 km)

Dopoludnia autobusová prehliadka Budapešti I Cyklotúra na Margitin ostrov alebo po centre I Aktívna túra: do Szentendre (+34 km)

3. deň: Kalocsa - Baja (58 km)

Prehliadka Dómu v Kalocsi a biskupského paláca so Štefanskou korunou I ďalej popri stádach kráv, koní a prasiat do barokového mesta Baja I zaujímavé sochy na najznámejšej pútnickej ceste Maďarska

4. deň: Belehrad a ostrov Sáva (45 km)

Prehliadka mesta s pevnosťou Kalemegdan I Cyklovýlet na ceste bez áut na ostrove Sáva

5. deň: Moháč a Národný park Duna-Dráva (46 km)

Prehliadka Moháča a známeho bojiska I Cyklovýlet cez Národný park do Kölledu (Múzeum bocianov) a k pamätníku v meste Sátorhely a späť

6. deň: Esztergom/Štúrovo - Komárno (56 km)

Prehliadka katedrály I Cyklovýlet cez Moču do Komárna, rodiska hudobného skladateľa Franza Lehára

7. deň: cyklotrasa Krems-Pöchlarn (48 km)

Príchod lode o 9.00 hod, vylodenie o 10.00 hod a individuálna cesta  domov.

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 599 €
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 754 €
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 094 €
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 184 €

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu +25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku – pri dvoch plne platiacich osobách:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 75%; od 12 rokov … 50%, druhé dieťa v separátnej susednej kabíne rodičov má zľavu 25 %

Služby v cene

 • Cykloplavba Viedeň – Belehrad – Viedeň so 6 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kabíne, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
 • Požičovňa bicyklov (7-stupňový pedál alebo 21-stupňová voľnobežka)
 • 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu
 • Palubný sprievodca a denné osobné informácie o trase
 • podrobný popis trasy a cyklistické mapy, ako aj údaje GPS o trase
 • 6-výletov – pešia prehliadka Bratislavy a Moháča, autobusová prehliadka Budapešti a Belehradu, prehliadky Dómu v Esztergome a Kalocsi

Dodatočné poplatky

 • E-BIKE s dojazdom 80 km +100 €
 • Nápojový balík – 30 nápojov (nealkoholické nápoje, káva / čaj, biele alebo červené vína a pivo) +129 €

Dopravu do a Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. Možnosť zakúpenia nápojového balíčka na celý pobyt, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 12.00 do 24.00 hod.

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka:

  Opíšte kód (povinné): captcha

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4