Dovolenka na lodi

8-dňová klasická cykloplavba Passau – Budapešť a späť (2023)

Trvanie plavby:
8 dní

Termíny: 9.6.-16.6., 16.6.-23.6., 21.7.-28.7., 28.7.-4.8., 18.8.-25.8., 1.9.-8.9., 8.9.-15.9., 15.9.-22.9., mimosezóna: 22.9.-29.9.

Cyklodovolenka bez potreby meniť hotel, najlepší servis pod rakúskou vlajkou, chýrna viedenská kuchyňa so špecialitami dunajských krajín, ale aj priateľská posádka, 60 m dlhé Atrium a k tomu návšteva miest ako Linz (hlavné mesto kultúry 2009), Tulln (známa záhradkárska výstava), Melk (nádherný kláštor Benediktínov) a tri fantastické hlavné mestá Viedeň, Budapešť a Bratislava.

 • V prípade obsadenej kapacity Vás radi zaradíme na čakaciu listinu. Môžete mať šťastie, že sa pred začiatkom plavby ešte uvoľní Vaša vysnívaná kabína!
 • Plavbu môžete rezervovať aj ako darčekový poukaz.
 • Na palubu si môžete zobrať aj vlastný bicykel alebo si ho prenajať na lodi.

Program plavby

1. deň: individuálny príchod do Passau

Príchod do Passau na loď alebo parkovisko pri turistickom informačnom centre Donau Touristik, transfer na loď. Vlastné bicykle treba dopraviť vo vlastnej réžii | Uvítacie občerstvenie od 16:00, vyplávanie o 17.00 hod

2. deň: cyklotrasa Schlögen – Linz (dĺžka 56 km)

Samostatná cyklotrasa zo Schlögenu cez neobývané údolie Kaiserau na barokový trh v Aschachu a ďalej cez Ottensheim do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry 2009).

3. deň: cyklotrasa Tulln – Viedeň (31 km/52 km)

Individuálna návšteva Múzea Egona Schieleho (16 originálov) a expozícia záhrad v Tullne| cyklotrasa y Tullnu s krásnym výhľadom na úpätie Viedenských lesov popri Klosterneuburgu do Viedne | Prehliadka alebo individuálna „prehliadka mesta na bicykli vo Viedni“ | Večerná prehliadka mesta autobusom z Nussdorfer Platz.

4. deň: cyklotrasa Ostrihom – Szentendre (59 km) - Budapešť (40 min vlak alebo + 22km)(56 km)

Cez cestu E6 na kompu do Szobu. Okolo Vyšehradu do Vácu. Kompa Vás dopraví na ostrov Szentendre, ktorý je známy aj svojim vínom. Do Budapešti sa dostanete vlakom, ktorý jazdí každú hodinu alebo pokračujete na bicykli až k lodi po chodníku bez áut.

5. deň: Budapešť / cyklotúra na Margitin ostrov (22 km/55 km)

Prehliadka Budapešti/ výlet na bicykli na Margitin ostrov alebo prehliadka mesta autobusom (3 hodiny), trasa dlhá 8 km na ostrov a späť k lodi alebo ešte k hradnej štvrti – 22 km po rovine | Náš tip pre aktívnych: bicyklom do Szentendre (55 km h & r).

6. deň: Bratislava a cyklotrasa na Devín (33 / 48 km)

Okružná prehliadka Bratislavy: prehliadka mesta so sprievodcom Bratislava (1 hodina) | na dunajskej cyklotrase do Devína, národnej pamiatky Slovenska | cez Marchauen k zámku Schloss Hof (A) | rovnakou cestou späť alebo veľká okružná túra po dunajskej cyklotrase cez Hainburg späť do Bratislavy.

7. deň: cyklotrasa Krems-Pöchlarn (48 km)

Z UNESCO-mesta Krems na bicykli do známeho Dürnsteinu. Pokračovanie túry cez vinárske mestečká Weißenkrichen a Spitz do Melku. Posledné kilometre povedú do Pöchlarnu, kde už čaká loď.

8. deň: Passau

Príchod lode o 9.00, vylodenie po raňajkách do 10:00 | Bustransfer na parkovisko / vlakovú stanicu

Cenník

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 790 € (v hlavnej sezóne 899 €)
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 950 € (v hlavnej sezóne 1100 €)
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 490 € (v hlavnej sezóne 1 600 €)
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 610 € (v hlavnej sezóne 1 730 €)

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
pre jednu osobu na hlavnej palube vzadu +25 %; na hlavnej palube +50 %; na hornej a na promenádnej palube +75 % príplatok.

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku – pri dvoch plne platiacich osobách:
do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 75%; od 12 rokov … 50%, druhé dieťa v separátnej susednej kabíne rodičov má zľavu 25 %

Služby v cene

 • Cykloplavba Passau-Budapešť-Passau so 7 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kabíne, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
 • denne americké raňajky, 3-chodový obed alebo obedový balíček na túru, popoludní káva, čaj a koláče, 4-chodová večera, polnočný snack v Panoramabare
 • Požičovňa bicyklov (7-stupňový pedál alebo 21-stupňová voľnobežka)
 • 2 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu
 • Palubný sprievodca a denné osobné informácie o trase
 • podrobný popis trasy a cyklistické mapy, ako aj údaje GPS o trase
 • 4 výlety (pešia prehliadka Bratislavy, prehliadka Viedne a Budapešti a prehliadka zámku Eckartsau)

Dodatočné poplatky

 • Turistický bicykel FOCUS (24-rýchlostný pánsky bicykel) +10 €
 • E-BIKE s dojazdom 80 km +100 €
 • Nápojový balík (30x nealkoholické nápoje, káva / čaj, kvalitné biele alebo červené vína a pivo) +129 €

Dopravu do a Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, na lodi sa dohovoríte aj po anglicky a časť personálu hovorí aj po slovensky.

Ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie

Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pre jednotlivcov sú k dispozícii aj jednoposteľové kajuty vzadu s rozlohou 9,5 m².

Kajuty na hornej a promenádnej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, písací stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje 41-členný personál vždy z čerstvých surovín a bioproduktov. Denne Vám naservírujú raňajky formou bufetu s veľkým výberom teplých a studených jedál, z rôznych menu si vyberáte trojchodový obed a štvor až päťchodové menu na večeru. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku a polnočný snack alebo druhá večera.

Reštaurácia na lodi sa pýši titulom ,,Zdravá kuchyňa‘‘, ktorý jej udelila vláda horného Rakúska. Pokiaľ máte nejaké stravovacie obmedzenia, dajte to prosím vedieť pri rezervácii. Možnosť zakúpenia nápojového balíčka na celý pobyt, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 12.00 do 24.00 hod.

Preskúmajte plavbu

Rezervácia

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po potvrdení a zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

  Vyberte si termín: (povinné)

  Vyberte si umiestnenie kabíny:

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Poznámka:

  Opíšte kód (povinné): captcha

  ?

  ?

  Podmienky pre zrušenie objednávky

  • Viac než 80 dní pred odchodom 10% z ceny plavby
  • Od 79 do 40 dní pred odchodom 50% z ceny plavby
  • Od 39 do 25 dní pred odchodom 70% z ceny plavby
  • Od 24 do 15 dní pred odchodom 90% z ceny plavby
  • Od 14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa na plavbu 100% z ceny plavby
  • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti, z dôvodu pandémie, vysokej alebo nízkej vody alebo inej vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny. Uvedené časy kotvenia v prístavoch môžu byť ovplyvnené výškou vody a preplávaním komôr.

  Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajskú arénu ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto, kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

  Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, sprchy, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

  Technické údaje

  Dĺžka: 113,5 m
  Šírka: 17,4 m
  Rýchlosť: 14 uzlov/ 26 km/h

  Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
  Klíma: 2 hlavné klímy
  Ponor: 1,7 m
  Fixný bod nad vodou: 8,2 m

  Kapacita: 198 pasažierov
  Počet kajút: 82
  Počet členov posádky: 52
  Počet palúb: 4