Prehliadky a výlety

Návšteva slovenského salaša

Kúsok od Bratislavy nájdete veľké prekvapenie! Pri meste Stupava sa nachádza Biofarma, ako vystrihnutá z oravského katalógu. Nechýbajú typické drevenice, stodoly ani hospodárske zvieratká a bačovia. V Kolibe môžete ochutnať skvelé halušky a zistiť ako sa vyrába ovčí syr.

Prehliadka lokálnej biofarmy, kde sa vyrába syr a pečie chlieb, je určená nielen pre milovníkov zvierat, ale aj pre tých, čo chcú vidieť ako sa aj dnes žije mimo hlavného mesta. Na salaši majú všetky štvornohé stvorenia svoje mená, kôň sa volá Mišo, diviak je Šaňo, ovce a prasiatka môžu tiež behať kade-tade a sú hýčkané ako filmové hviezdy a nesmieme zabudnúť ani na capa so zelenými gumenými krytmi na rohoch, ktorý s Vami bude snáď po celý čas prehliadky, lebo má rád ľudí a ešte radšej sa fotí.

A keďže sa farma nachádza na mieste bývalej botanickej záhrady, tak tu ešte aj dnes nájdete zriedkavé stromy a kríky. A dozviete sa, ako stromy spolu komunikujú a že je aj dub, ktorý neopadáva, lebo má ,,pumpky“. Ak nebudete vládať, tak si oddýchnete v tieni na lavičkách, povozíte sa na koči alebo v mliekarni spoznáte, ako sa vyrába ovčí syr.
Pri prehliadke rozsiahleho areálu biofarmy určite vyhladnete a tak Vás vezmeme do miestnej pekárne, kde si v starej peci spolu s pekárom upečieme tradičné podpecníky s kyslou smotanou a slaninkou, prípadne s kapustou. A ešte teplé ich samozrejme ochutnáme v útulnej kolibe.   

Odporúčame skombinovať: s návštevou Bratislavy vláčikom, loďou alebo peši, ochutnávkou tradičnej slovenskej kuchyne…

Čo všetko uvidíte počas prehliadky: zelené okolie Bratislavy, kačice, húsky, ovce, prasatá, diviaky, somára, kone, zajačiky a mnoho ďalších obyvateľov biofarmy.

Trvanie prehliadky: 2-3 hodiny, podľa Vášho uváženia, času a kondície 🙂

Rezervácia

Rezervujte si Vašu prehliadku presne podľa Vašich predstáv ešte dnes.

Napíšte nám do požiadavky preferovaný dátum a čas prehliadky, počet hostí a jazyk sprievodcu. Radi Vám vypracujeme ponuku na mieru! Ak potrebujete, postaráme sa aj o zabezpečenie vhodnej reštaurácie či dopravných prostriedkov.

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Požiadavka na prehliadku: (povinné)

  Opíšte kód: (povinné) captcha

  ?

  ?