Prehliadky a výlety

Prechádzka po Starom meste

Prejsť sa uličkami bratislavského Starého mesta po vlastných, nasávať atmosféru zaujímavých miest a počúvať o histórii palácov, kostolov a vstupných brán – to všetko Vám môžeme splniť na počkanie! Naši sprievodcovia z Vašich potuliek po Bratislave spravia nezabudnuteľný zážitok. Uvidíte všetky dôležité pamiatky, navštívite Hlavné námestie s Maximilánovou fontánou a Starou radnicou, cez arkádové nádvorie prejdete k Primaciálnemu palácu, ktorý bol v minulosti rezidenciou ostrihomských arcibiskupov a dnes je sídlom primátora Bratislavy a ocitnete sa aj pod pod Michalskou bránou, jedinou zachovanou vstupnou bránou do mesta. Popri renesančných mestských domoch Vám ukážeme aj najstaršiu univerzitu v Bratislave – Academiu Istropolitanu a prejdete sa aj po ulici, kde v minulosti koncertovali aj hudobní velikáni Liszt, Mozart, Haydn, Bartók či Beethoven. Nezabudli sme ani na bratislavské Korzo so sochou Čumila a historickú budovu Slovenského národného divadla.

Odporúčame skombinovať: s návštevou Primaciálneho paláca, ktorý zažil viaceré historické okamihy a dnes ponúka jedinečnú výstavu kráľovských gobelínov zo 17. Storočia, so vstupom do Dómu sv. Martina, korunovačného kostola 19 Habsburgovcov alebo s návštevou tradičnej kaviarne a posedením pri káve a koláčiku. Tí aktívnejší môžu kamennými schodami vyjsť až na Bratislavský hrad a zažiť mesto ako na dlani, prípadne na doplnenie absolvovať vyhliadkovú plavbu po Dunaji a vidieť z lode modernú tvár nábrežia ako Eurovea a Riverpark.

Čo všetko uvidíte počas prehliadky: Dóm sv. Martina, historická budova SND, Hlavné námestie, Stará radnica, Michalská brána a veža, Primaciálny palác, Reduta, Bratislavský hrad, nové bratislavské sochy ako Čumil, Schöner Naci, Napoleonský vojak, viaceré chrámy ako Kostol sv. Trojice, Kostol Františkánov a Kostol Jezuitov

Trvanie prehliadky: 1-3 hodiny, podľa Vášho uváženia, času a kondície 🙂

bratislava
bratislava

Rezervácia

Rezervujte si Vašu prehliadku presne podľa Vašich predstáv ešte dnes.

Napíšte nám do požiadavky preferovaný dátum a čas prehliadky, počet hostí a jazyk sprievodcu. Radi Vám vypracujeme ponuku na mieru! Ak potrebujete, postaráme sa aj o zabezpečenie vhodnej reštaurácie či dopravných prostriedkov.

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Požiadavka na prehliadku: (povinné)

  Opíšte kód: (povinné) captcha

  ?

  ?