Vyhliadková plavba

Bratislava – Gabčíkovo aj s preplavením plavebných komôr

Dĺžka plavby:
98 km

Trvanie plavby:
7 h

V ponuke je opäť obľúbený výlet loďou ku Vodnému dielu Gabčíkovo s novou reštauračnou a vyhliadkovou loďou Harmónia. Táto jedinečná plavba trvá 7 hodín vrátane preplavania plavebných komôr a na výber je 6 termínov.

Zámerom staviteľov vodného diela Gabčíkovo, ktoré dokončili v roku 1992, bolo zamedziť záplavám a vytvoriť spoľahlivú plavebnú dráhu v neustále sa meniacej rieke Dunaj. V Gabčíkove boli vybudované dve plavebné komory a vodná elektráreň. Komory sú situované na ľavej strane rieky. Ponad vodný stupeň vedie 10 metrov široký cestný most. Prevádzka elektrárne je plne automatizovaná. Celý proces môžete sledovať priamo z hornej paluby lode. Každá z komôr má pôdorysné rozmery 34 x 275 metrov s minimálnou hĺbkou vody 4,5 metra a umožňuje lodiam prekonať výškový rozdiel v rozmedzí 16 – 23 metrov. Do každej z komôr sa zmestí až 299 000 m3 vody. Plnenie a vypustenie plavebných komôr trvá asi 30 minút. A aj vy môžete byť súčasťou!

Trasa a cenník plavby

Plavby sa konajú len tieto nedele: 9. 6., 7. 7., 21. 7., 25. 8., 8. 9. 2024

Bratislava 11:00 odchod
Bratislava 18:00 príchod

Lístky si prednostne môžete objednať e-mailom na: objednavky@bluedanube.sk

Cenník

Ceny lístkov

  • Dospelý 49 €
  • Detský (2-15 rokov) 40 €
  • PLAVBA SA USKUTOČNÍ PRI MIN. POČTE 100 PASAŽIEROV

Informácie o vyhliadkovej lodi

Plavba sa uskutoční pri minimálnom počte 100 pasažierov. Na lodi HARMÓNIA varí šéfkuchár, ktorý Vám s radosťou pripraví skvelý obed a šikovní barmani radi namiešajú ľadový letný drink, či ponúknu výbornú kávu. Pre deti bude k dispozícií zmrzlina, či nanuky.

Cena lístka je vrátane slovensky hovoriaceho sprievodcu/ výklad počas plavby/. V prípade nepreplavenia lode plavebnou komorou v dôsledku nepriaznivého počasia sa cestovné nevracia.
Počas plavby je možné na palube lode Harmónia zákupiť občerstvenie, studené a teplé nápoje a vychutnať si ich na hornej palube, ktorá Vám poskytne nádherné výhľady počas celej plavby.