Prehliadky a výlety

Výlet do Malých Karpát

S nami sa vydáte do regiónu Malých Karpát, ktorý ponúka okrem nečakaných prírodných scenérií aj nekonečné vinohrady a útulné historické mestečká. Navštívime hrad Červený kameň, jeden z najväčších i najzachovalejších hradov na Slovensku s výstavou historického nábytku i obrovskou vinnou pivnicou a ochutnáme aj miestne víno a pozrieme si výrobňu tradičnej majoliky. Na hrade Červený kameň sa od nášho sprievodcu dozviete prečo tento kráľovský hrad z 13. storočia dostal tento farebný názov a ako sa v bývalom sídle Pálffyovcov namiesto skladovanej mede ocitli vínne pivnice gigantických rozmerov. Po prechádzke hradným parkom Vám v tradičnej vieche ponúkneme regionálne špeciality i vína, prípadne Vám pripravíme nezabudnuteľnú degustáciu v zámku Pezinok alebo v modernom Elesku. Program obohatí aj návšteva rodinnej keramickej dielne, v ktorej si aj hostia budú môct vyskúšať výrobu tradičnej majoliky.

Odporúčame skombinovať: s obedom v tradičnej reštaurácii alebo v modernom vinárstve, s letovou ukážkou sokoliarov, vystúpením šermiarskej skupiny, prípadne rytierskou večerou či návštevou menších vinárstiev a ochutnávkou lokálnych vín.

Čo všetko uvidíte počas prehliadky: Hrad Červený kameň a jeho expozície vrátane obrovskej vínnej pivnice (počas sezóny sa tu konajú aj remeselné trhy a detičky poteší malá ZOO), tradičnú keramickú dielňu na výrobu majoliky v Griňave.

Trvanie prehliadky: 4-5 hodiny, podľa Vášho uváženia, času a kondície 🙂

vylet do malych karpat
Výlet do Malých Karpát

Rezervácia

Rezervujte si Vašu prehliadku presne podľa Vašich predstáv ešte dnes.

Napíšte nám do požiadavky preferovaný dátum a čas prehliadky, počet hostí a jazyk sprievodcu. Radi Vám vypracujeme ponuku na mieru! Ak potrebujete, postaráme sa aj o zabezpečenie vhodnej reštaurácie či dopravných prostriedkov.

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Požiadavka na prehliadku: (povinné)

  Opíšte kód: (povinné) captcha

  ?

  ?