Prehliadky a výlety

Pešia prehliadka a slovenská kuchyňa

Táto prehliadka je určená nielen pre milovníkov regionálnej gastronómie. Najskôr Vás sprievodca prevedie uličkami a námestiami Starého mesta a popri histórii prezradí niečo aj o našom národnom jedle „Bryndzové halušky“, ktorých originál vznikol na Strednom Slovensku.

Vedeli ste, že Slováci okrem vína a piva vedú tabuľku najvyššej konzumácie destilátov v Európe na jedného obyvateľa? Veru, už naše staré mamy a otcovia sa pravidelne zahrievali i liečili slivovicou, borovičkou a rumom. V Kláštornom pivovare si potom pod vedením skúsenej kuchárky môžete sami vyskúšať výrobu zemiakových pirohov plnených bryndzov. A čo si sami navaríte, to si potom aj zjete! Ak máte radšej sladké, tak z rovnakého cesta si môžete vyrobiť jahodové guľky.

Odporúčame skombinovať: s návštevou Primaciálneho paláca, ktorý zažil viaceré historické okamihy a dnes ponúka jedinečnú výstavu kráľovských gobelínov zo 17. Storočia, so vstupom do Dómu sv. Martina, korunovačného kostola 19 Habsburgovcov. Tí aktívnejší môžu kamennými schodami vyjsť až na Bratislavský hrad a zažiť mesto ako na dlani, prípadne sa tam odviezť našim vláčikom.

Čo všetko uvidíte počas prehliadky: Dóm sv. Martina, historická budova SND, Hlavné námestie, Stará radnica, Michalská brána a veža, Primaciálny palác, Reduta, bratislavské sochy ako Čumil, Schöner Naci, Napoleonský vojak, viaceré chrámy ako Kostol sv. Trojice, Kostol Františkánov a Kostol Jezuitov

Trvanie prehliadky: 2-3 hodiny, podľa Vášho uváženia, času a kondície 🙂

Rezervácia

Rezervujte si Vašu prehliadku presne podľa Vašich predstáv ešte dnes.

Napíšte nám do požiadavky preferovaný dátum a čas prehliadky, počet hostí a jazyk sprievodcu. Radi Vám vypracujeme ponuku na mieru! Ak potrebujete, postaráme sa aj o zabezpečenie vhodnej reštaurácie či dopravných prostriedkov.

  Vaše meno: (povinné)

  E-mail: (povinné)

  Mobil: (povinné)

  Požiadavka na prehliadku: (povinné)

  Opíšte kód: (povinné) captcha

  ?

  ?